Субота, 15.12.2018, 21:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 66
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Комп"ютерні презентації та публікації

Повернутись до змісту

 Створюємо та презентуємо фотоальбом за допомогою програми MS PowerPoint

Сьогодні нерідко можна почути про організацію та проведення різних презентацій: державного проекту, фільму, косметики, нового музичного альбому, книги, ідеї, навчального закладу тощо. Презентувати означає публічно представити результати роботи однієї людини, творчої групи або цілого колективу.

Презентації слугують для подання результатів певної діяльності та використовуються як супровід виступу, для пояснення чи навчання, а також у рекламі. Одним із видів комп'ютерних презентацій є фотоальбоми, які міс­тять лише об'єкти у вигляді зображень і текстових написів.

Які спільні особливості програм, що належать до пакета

Microsoft Office?

Комп'ютерні презентації (від англ. a presentation подання^ пред­ставлення) можна створювати за допомогою різних програм. Однією з них є програма Microsoft PowerPoint, яка належить до пакета прикладних програм Microsoft Office.

 Комп'ютерна презентація набір слайдів, що можуть містити текст, зображення, графіки, гіперпосилання тощо.

Програма підготовки презентацій завантажується за допомогою голов­ного меню Пуск/Усі програми/Microsoft Office/Microsoft PowerPoint.

 Слайд походить від англ. to slide — повзти.

Вказівки, які використовуються при роботі з програмою Microsoft PowerPoint, містяться в рядку меню, на панелях інструментів у вигляді кнопок і в контекстних меню для об'єктів, над якими вони можуть виконуватися. Програми з пакета Microsoft Office мають здебільшого не одну панель інструментів, а кілька, кнопки на яких згруповані за призначенням. За замовчуванням у вікні MS PowerPoint, як правило, відображені па­нелі інструментів Стандартна та Форматування. Решта панелей можуть бути виведені або при­ховані за необхідністю. Управління виведенням чи приховуванням відповідних панелей інстру­ментів можна здійснювати за допомогою вказівки Вигляд/Панелі інструментів (рис. 18.1).

Кнопки, що розташовані на панелі інстру­ментів Форматування, дозволяють змінювати розмір, вигляд і колір тексту, встановлювати нумерацію та маркування списків тощо.

За допомогою кнопок панелі інструментів Стандартна можна вико­нувати операції з буфером обміну, створювати нові та відкривати створені раніше презентації, зберігати внесені в них зміни, організовувати перегляд відкритого документа, друкувати його вміст тощо.

Кожна програма має робоче поле, де відкривається новий файл у тому форматі, який передбачено в програмі. Для текстового редактора це робоче поле з документом, до якого вводиться текст. Для графічного редактора це робоче поле з полотном для малюнка. Для програми підготовки презен­тацій — це робоче поле для роботи із слайдами презентацій, кожна із яких зберігається в окремо­му файлі як сукупність слайдів.

У програмі підготовки презентацій, як і в будь-якій програмі, що функціонує під управлінням операційної системи Windows XP, для кожного ви­діленого об'єкта можна викликати контекстне меню за допомогою правої клавіші мишки.

Ще одним характерним елементом вікон про­грам пакета Microsoft Office є область завдань, що розташована на екрані праворуч (рис. 18.2). її використання дає змогу прискорити виконання певних завдань, що найбільш часто виконуються. Заголовок області завдань і список операцій, які можуть бути виконані, залежить від етапу роботи з презентацією, зокрема, одразу після заванта­ження програми PowerPoint на екрані відобража­ється область завдань Приступаючи до роботи.

 Область завдань можна закрити за допомогою кнопки Закрити   За потреби вивести на екран область завдань можна за допомогою вказівки меню Вигляд/Область завдань.

У кожній програмі пакета Microsoft Office підтримується робота з буфером обміну, до якого можна скопіювати окремий виділений об'єкт і потім його вставити до потрібного місця презентації. Використовуючи бу­фер обміну при роботі з програмою PowerPoint можна, крім тексту, малюн­ків, таблиць та інших об'єктів, копіювати слайди.

Створену презентацію можна зберігати на диску, відкривати для редагування та перегляду. Завантаження презентацій та їх зберігання здій­снюється аналогічно до відповідних операцій із графічними зображеннями та текстовими документами за допомогою вказівок меню Файл або відпо­відних кнопок панелі інструментів Стандартна.

У яких режимах можна працювати з програмою

Microsoft PowerPoint?

 Вивчаємо

Зазвичай комп'ютерна презентація це файл, що має розширення ppt.

У яких форматах можуть бути збережені презентації? 

Використовуючи Microsoft PowerPoint можна працювати з презента­ціями в трьох режимах, які можна перемикати за допомогою меню Вигляд (рис, 18.3). Це режими Звичайний, Сортувальник слайдів і Показ слайдів. Режим Показ слайдів ще називають режимом демонстрації. Для створення та редагування презентації використовують режим Звичайний. Крім типових для вікон програм пакета Microsoft Office елементів, в звичайному ре­жимі програма PowerPoint містить також деякі особливі елементи (рис. 18.4). Так, область у лівій частині вікна складається з двох вклади-нок — Структура (1) та Слайди (2), які пред­ставляють відповідно структуру тексту на кожному слайді та ескізи слайдів презентації.

У центральній частині вікна розташована область слайда (3), в якій відображається вибраний слайд у великому масштабі. У нижній частині вікна під областю слайда розташована область нотаток (4), в якій при необхідності можуть бути записані нотатки доповідача до слайда. Режим Сортувальника слайдів дає змогу переглянути слайди презентації у вигляді ескізів, що відображає картину всієї презентації. Після створення та редагування слайдів Сортувальник слайдів дозволяє додавати, перемі­щувати й вилучати слайди.

Для перегляду презентації використовується режим демонстрації, який можна викликати за допомогою вказівки меню Показ слайдів/Почати показ або Вигляд/Показ слайдів. У режимі демонстрації перехід до наступного слайда за замовчуванням відбувається при натисненні на клавіатурі клавіш Enter чи пропуск або при клацанні лівою клавішею мишки. Можливий та кож автоматичний перехід до наступного слайда через визначений час якщо це було задано при створенні презентації. Демонстрація, як правиле завершується слайдом, що має чорний фон, з написом Кінець показу слайдів. Клацніть, щоб вийти. Для виходу з режиму демонстрації необхідно ще раз клацнути мишкою. Для завершення демонстрації раніше, ніж будуть показані всі слайди, можна скористатись контекстним меню презентації т вибрати вказівку Завершити показ слайдів.

Перемикання режимів роботи презентації можна також виконати з допомогою кнопок  , розташованих у лівій нижній частині вікна, під вкладниками Структура та Слайди. На відміну від вказівок Показ слайдів/Почати показ або Вигляд/Показ слайдів, за якими розпочинають демонстрацію презентації, починаючи з першого слайда, вибір кнопки Показ слайдів (з поточного слайду)    дозволяє розпочати демонстрацію того слайда, який був виділеним.

 Діємо

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
www.rta.ucoz.ua