Субота, 15.12.2018, 19:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 66
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Служби інтернету

Повернутись до змісту

 Створюємо поштову скриньку та відправляємо електронні повідомлення

Найбільш популярною після Веб послугою Інтернету є електронна пошта. Щоб користуватися цією послугою, потрібно на поштовому сервері мати еле­ктронну скриньку, унікальна адреса якої надається провайдером або реєструється користувачем на одному з безкоштовних поштових серверів. Існує багато поштових серверів у різних країнах, і всі вони мають спільні ознаки Навчившись створювати, надсилати та отримувати листи за допомогою будь-якого з них, легко можна опанувати й інші. Для початку слід отримати власну поштову адресу, зрозуміти правила її створення та реєстрації в Інтернеті на поштовому серверіодержати логін та пароль. Не менш важливо навчитися мережевого етикету та правил листування, оскільки з неввічливою людиною = інтернеті мало хто хоче спілкуватися.

Що спільного та відмінного мають

звичайна та електронна пошта?

Вивчаємо

Дії, які виконуються при листуванні електронною поштою, подібні до дій при звичайному листуванні, але на кожному з етапів та телекомунікації. Спочатку необхідно підготувати лист, покласти його в конверт, на якому зазначити адресу отримувача листа та. можливо, адресу відправника, які оформлюються за певними правилами — міжнародними стандартами. При електронному листуванні це робиться за допомогою спеціальної програми. Написаного листа необхідно опустити в поштову скриньку (електронний лист відправляється на SMTP-сервер, що забезпечує відправлення всіх листів за відповідною адресою). Листи, надіслані адресатові, надходять до його поштової скриньки (електронний лист приймається на POP-сервері, де адресат має свій обліковий запис), що закрита на ключ (для доступу до електронної поштової скриньки необхідно іти логін — ім'я користувача і пароль). Лист пишеться мовою, яка є зрозумілою адресату (виконується кодування електронного листа). А в конверт, крім безпосередньо листа, можна вкласти фотографії, малюнки, інші документи, які необхідно відправити (до електронного листа приєднують різні файли).

 SMTP Simple Mail Transfer Protocol — протокол відправлення елект­ронної пошти. На SMTP-сервері зберігаються вихідні повідомлення. POP Post Office Protocol протокол збереження та отримання електронної пошти. На POP-сервері зберігаються вхідні повідомлення.

Що таке таблиця кодування символів?

 Електронна пошта (e-mail) це сукупність засобів, призначених для обміну повідомленнями між користувачами комп'ютерної мережі.

Електронне листування має свої переваги та недоліки порівняно зі звичайною поштою. Його перевагами є висока швидкість передавання по­відомлень — з материка на материк лист доходить за секунди, відносно невисока вартість послуг, обмін повідомленнями з кореспондентами у зруч­ний час тощо. Недоліками є неможливість пересилати в такий спосіб оригінали офіційних документів із підписом і печаткою, можливі проблеми гри пересиланні та отриманні багатьох великих за обсягом повідомлень, можливість перехоплення поштового повідомлення, отримання комп'ютер--::то вірусу з електронним листом тощо.

 Поштовий сервер комп'ютер і відповідне програмне забез­печення, за допомогою якого підтримується робота електронної пошти.

На поштовому сервері розміщуються поштові скриньки користувачів.

Для доступу до поштової скриньки користувач повинен мати логін і пароль. Одержати поштову скриньку та електронну адресу можна двома способами:

  1. Звернутися до поштового сервера, де потрібно буде зареєструватися. Цей процес передбачає введення на такому веб-сервері своїх особистих даних і деяких додаткових відомостей до реєстраційної анкети, що пропонується користувачеві. Зазвичай користування поштовими серве­рами є безкоштовним, їхні адреси можна знайти в довідниках та в Інтернеті. Щоб здійснювати електронне листування з використанням пошто­вої скриньки, створеної на поштовому сервері, користувачеві досить мати на комп'ютері лише браузер. Встановлювати додаткове програмне забезпечення, що дозволяє працювати з електронною поштою, не обов'язково.
  2. Поштову скриньку може також надати провайдер, який вас обслуговує. В цьому випадку після узгодження деяких організаційних і фінансових питань провайдер створює на своєму сервері поштову скриньку користувача та надає йому електронну адресу. Для роботи з такою скринькою користувач має встановити на своєму комп'ютері спеціальну програму — поштовий клієнт.

Щоб листуватися електронною поштою, потрібно мати доступ до Інтернету, доступ до поштового веб-сервера або до програми поштового клієнта та знати адресу електронної скриньки адресата. Якщо лист відправлено за неіснуючою адресою, він повернеться до автора з відповідним повідом­ленням.

Як формується адреса електронної пошти?

Адреса електронної пошти складається з двох частин, розділених сим­волом @. Цей символ часто називають «ет», «а-комерційне», «собака» тощо. Перша частина адреси — це ім'я поштової скриньки користувача, а дру­га — доменне ім'я сервера, на якому розташована поштова скринька.

<ім'я_поштової_скриньки_користувача>@<доменне_ім'я_поштового_сервера>

Наприклад,

petja91@ukr.net

kiril@osvita.kiev.ua

petrov@portland.org

oksana@oboz.com.ua

bikov@mail.ru  

Ім'я поштової скриньки має бути унікальним, тобто не повторюватися на одному поштовому сервері. Використання пропусків, розділових знаків і символів кирилиці в електронній адресі не допускається. Якщо необхідно відокремити в адресі поштової скриньки прізвище від імені або ініціалів, можна використовувати символ підкреслювання «_». Останнім часом на кожному поштовому сервері встановлено свої правила формування адреси поштової скриньки.

 Символ @ використовували ще у Венеції 16 ст., щоб представити ам­фору — одиницю ваги. Тепер англійці називають його «at», греки — «сто», араби — «фі», японці — «атто мааку», індонезійці — «ух». А вже об­рази цей символ навіяв ще більш неймовірні. «Мавпячий хвіст» — вико­ристовується в Німеччині, Голландії, ПАР, Словенії. У Польщі й Сербії — просто «мавпочка». «Хобот» — в Данії і Швеції, а «рулет з оселедця» — завінак — у чехів і словаків. «Равлик» повзає в електронних адресах італійців і корейців. Норвежцям та угорцям символ @ нагадує хвостик свині. У Туреччині — це «кулак», що означає вухо.

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
www.rta.ucoz.ua